
We hebben fantastisch nieuws! De gemeenteraad heeft donderdag 20 maart unaniem ingestemd met een investering van bijna 4,5 miljoen euro voor de verbouwing van een nieuwe, duurzame accommodatie op sportpark De Brand. Het gaat om een gezamenlijke kantine en vernieuwde kleedruimtes voor voetbal & korfbal. We kijken ernaar uit om samen te bouwen aan een toekomstbestendige sportomgeving!
DTV nieuws heeft een uitgebreider artikel geplaatst:
Bijna 4,5 miljoen euro voor nieuwe accommodatie VV BMC en KV BMC op sportpark De Brand
De Berlicumse voetbalvereniging BMC en Korfbalvereniging BMC krijgen een nieuwe gezamenlijke accommodatie. De gemeenteraad stemde donderdag unaniem in met het plan om sportpark De Brand op te knappen. Daarvoor is een budget van bijna 4,5 miljoen euro vrijgemaakt. Eerder werd er al 250.000 euro aan voorbereidingsbudget in het verouderde sportpark gestoken. De gemeente wil nog dit jaar starten met de renovatie van het sportpark.
Met de vrijgemaakte 4.444.500 euro worden de kantine, douche- en kleedruimtes van voetbalvereniging BMC Berlicum en Korfbalvereniging BMC opgeknapt en verbouwd. “Het nieuwe gebouw wordt een duurzame en toekomstbestendige accommodatie”, schreef het college van Sint-Michielsgestel eerder. “Er wordt gewerkt met duurzame en onderhoudsarme materialen. Het volledige gebouw met de kleedruimten wordt vernieuwd en er komt een gezamenlijke kantine. Het gebouw is zo ontworpen dat het in de toekomst mogelijk is om uit te breiden, mochten er in de toekomst meer verenigingen aansluiten.”
‘Heel Berlicum heeft hier profijt van’
Voorzitter van voetbalvereniging BMC, Martijn van Roosmalen is blij met de opknapbeurt: “Deze vernieuwing is een mooie stap vooruit voor onze verenigingen. We kijken ernaar uit om als verenigingen samen in een moderne en duurzame accommodatie te zitten, waar heel Berlicum profijt van heeft in de toekomst.”
Samen bouwen
Beide verenigingen gaan helpen met de renovatie en gaan de nieuwe kantine samen beheren, wat het organiseren van gezamenlijke activiteiten makkelijker maakt. De voorzitter van Korfbalvereniging BMC, Jessy van Uden, liet eerder aan Dtv Nieuws weten dat de samenwerking met de voetbalvereniging en de gemeente tot nu toe voorspoedig verloopt: “Samen bouwen we aan een duurzame sportomgeving waar iedereen van kan genieten.”
De eerste werkzaamheden staan gepland voor juni 2025. De beoogde oplevering staat gepland voor het najaar van 2026.